A shiatsuhoz hasonlóan a thai masszázs is energiát szabadít fel a testből azáltal, hogy finom nyomással ingerli a test meghatározott pontjait. A masszázshoz összeszorítás és nyújtás is tartozik – így a vendég nem csupán passzívan fekszik, a terapeuta különböző pozíciókba mozgatja, és végez nyújtó gyakorlatokat. A thai masszázs olyan, mintha jógáznál, csak erőfeszítés nélkül.
A legenda szerint Buddha egyik orvosa fejlesztette ki a thai masszázst több mint 2500 évvel ezelőtt Indiában. Innen került Thaiföldre, ahol az ayurvedikus technikák és szabályok a hagyományos kínai orvoslással egyetemben hosszú időn át gyakoroltak hatást rá, miközben évszázadokon keresztül őrizték és adták tovább e tudást a thai orvoslás fontos elemeként.
A thai masszázs jobban energetizál, mint a klasszikus nyugati masszázsformák. Mozdulatrendszere is nagyon szigorú, s thai jóga masszázsnak is nevezik arra utalva, hogy a terapeuta a keze, lába, térde segítségével jógaszerű pozíciókba mozgatja a vendéget. Akupresszúrát és az izomra gyakorolt közvetlen nyomást is használnak egy kezelés során. A legtöbben arról számolnak be, hogy amellett, hogy energetizáló, a thai masszázs egyben relaxáló hatású is.
A thai masszázst általában a talajon, pontosabban a talajra helyezett, nem túl vékony, kissé kipárnázott matracon végzik. Olajat és krémet nem használnak, így a vendég teljesen felöltözve marad. A legjobb, ha nagyon kényelmes ruhába öltözik a masszázsra. Egy tipikus thai masszázs 60-120 perces időtartamú lehet.
Ez a masszázs sokkal energetizálóbb, mint a tipikus svéd masszázs és típusai. Elűzi a stresszt, és növeli a test hajlékonyságát, rugalmasságát. Emellett a következő előnyökkel jár:
:: ellazít
:: serkenti a vérkeringést
:: ellazítja és összekapcsolja a testet és a lelket, harmóniát teremtve
:: fejleszti a mozgáskoordinációt
Fotó: shutterstock.com